«Робот» з матерії, що змінює форму, зріджується, щоб втекти з в’язниці

    Дослідники створили новий клас роботів, які можуть переходити від твердої до рідкої форми на вимогу. У серії випробувань ці нові боти могли рухатися і змінювати форму, щоб бігти з перешкодами, переносити предмети або навіть втекти з тюремної камери, як Термінатор.

Роботи зазвичай бувають двох видів – традиційні, жорсткі та міцні, але не дуже гнучкі. А ще є м’які роботи, які більш гнучкі, але не такі сильні. Для нового дослідження дослідники з Університету Карнегі-Меллона та Китайського університету Гонконгу розробили новий тип робота, який поєднує в собі найкраще з обох світів.

Нові роботи зроблені з того, що команда називає магнітоактивною фазовою перехідною речовиною (MPTM) – англійською мовою це означає речовину, яка може переходити між рідкою і твердою формами під впливом магнітних полів. Ключовим інгредієнтом є галій, метал, який має дуже низьку температуру плавлення – трохи нижче 30 °C (86 °F), з вбудованими в нього магнітними частинками.

Ідея полягає в тому, що роботи MPTM залишаються твердими при кімнатній температурі, а під впливом змінного магнітного поля вони починають рухатися завдяки вбудованим частинкам. Більш сфокусоване магнітне поле нагріває частинки, щоб розплавити робота в рідку форму. Коли він охолоджується, він знову твердне, перетворюючись на тверду речовину.

Дослідники продемонстрували широкий спектр можливих завдань, для яких може бути використана ця система. В одному з найдраматичніших відео гуманоїдний «робот» стоїть у тюремній камері, крокуючи туди-сюди завдяки магніту, який тягнеться під ним. Щоб вибратися з в’язниці, робот перетворюється на рідину і просочується між ґратами, як Термінатор Т-1000, а потім знову твердне на іншому боці. Наприкінці відео він знову набуває людської форми, але не надто вражайтеся – команді довелося вручну відливати його у формі і ставити на місце.

В інших випробуваннях команда ретельно контролює магнітні поля в різних зонах, щоб провести роботів через смугу перешкод: вони повзають по землі, перестрибують через рови, лазять по стінах і штовхають предмети. Роботи можуть навіть розділитися навпіл, щоб відправити кожну частину на окреме завдання, а потім повернути їх назад, щоб знову об’єднатися.

У більш практичних випадках два маленькі роботи штовхають світлодіод на місце в електронній схемі, а потім розташовуються над з’єднаннями і плавляться, щоб ефективно припаяти його. В іншому відео квадрат матеріалу видаляє чужорідний предмет зі шлунку моделі, розм’якшуючись, поглинаючи об’єкт, застигаючи, а потім вириваючись назовні. З матеріалу можна навіть зробити рідкі гвинти, розплавляючись у гнізді та застигаючи, щоб скріпити дві частини разом.

Звісно, все це поки що лише докази концептуальної роботи, і, можливо, існують набагато простіші способи виконати всі ці завдання. Тим не менш, це цікава ідея, і вона може відкрити нові можливості для застосування при подальших дослідженнях.

https://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=keyword&esrc=s&url=https%3A%2F%2Fgolos-krajiny.com.ua%2F
https://telegra.ph/My-favorite-Ukrainian-news-site-09-01-2
https://public.sitejot.com/lopixe32.html
https://medium.com/@lopixe3288/about
https://ioby.org/users/lopixe3288658297
https://www.yelp.com/user_details?fsid=T5M6r39avEb1iqcsBS5clA&userid=NsZ8TDVnMMKlkb1IvZcmaA
https://www.tripadvisor.com/Profile/lopixe32
https://visual.ly/users/lopixe3288/portfolio
https://www.blurb.com/user/lopixe32?profile_preview=true
https://disqus.com/by/ludmilaorih/about/
https://www.goodreads.com/user/show/161685876-stanislav-danylenko
https://peatix.com/user/15586729/view
https://www.reverbnation.com/artist/stanislavdanylenko
https://www.indiegogo.com/individuals/31591643
https://www.zintro.com/profile/zi4fb5039b
https://t.me/links_1_2/374
https://list.ly/sigome7250/lists
https://trello.com/b/Eqal4hKr/my-favorite-ukranian-news-site
https://www.metal-archives.com/users/sigome72
https://www.stageit.com/sigome72

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *