Надтонке покриття забезпечує самоочищення сонячних панелей

  Сонячні панелі не можуть працювати ефективно, якщо вони вкриті брудом, а їх регулярне очищення може стати трудомістким процесом. Інженери з Німеччини розробили надтонке покриття, яке може зробити сонячні панелі та інші поверхні самоочищувальними.

  Сонячна енергія є найбільшим джерелом відновлюваної енергії, і вона швидко зростає. Але, як ви можете собі уявити, неможливо відправити когось зі шваброю чистити мільйони сонячних панелей у кожному парку. Ідеальним варіантом було б, якби вони очищали себе самі – і зараз дослідники з Інституту Фраунгофера в Німеччині зробили крок до цієї концепції.

  Команда створила покриття, яке змінює свою реакцію на воду залежно від часу доби, що дозволяє йому досить швидко очищатися від пилу та бруду. Ключовим інгредієнтом є оксид титану, який у звичайному стані відштовхує воду, утворюючи краплі, що легко скочуються. Однак під впливом ультрафіолету оксид титану змінює свій стан і стає дуже притягальним для води, завдяки чому поверхня залишається вологою з тонким шаром води.

  По суті, це створює покриття, що самоочищається. Пил або бруд, який накопичується протягом дня, не може прилипнути до поверхні, оскільки тонкий шар води утримує його, а вночі вода збирається в краплі, які легко скочуються, забираючи з собою бруд. Крім того, коли оксид титану активується ультрафіолетом, він руйнує органічні молекули, ефективно стерилізуючи поверхню.

  Загальна ідея вже була реалізована в самоочищувальному склі раніше, але вона зазвичай включає в себе або водовідштовхувальний, або водовідштовхувальний механізм, а не обидва. Більше того, нове покриття команди Фраунгофера призначене для масового виробництва в рулонах, і його можна наносити на існуючі сонячні батареї, вікна та інші поверхні.

  Під час випробувань команда використовувала пілотну установку для виробництва рулонів тонкого скла шириною 30 см (11,8 дюймів), довжиною 20 м (65,6 футів) і товщиною лише 100 мікрометрів, з покриттям з оксиду титану товщиною до 150 нанометрів.

  Звичайно, є ще багато перешкод, які потрібно подолати. Команда каже, що тонке скло все ще дуже крихке і вразливе до нагрівання. Майбутня робота буде зосереджена на його вдосконаленні, досліджуючи можливість використання полімерних плівок замість нього.

https://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=keyword&esrc=s&url=https%3A%2F%2Fpravdyvyj.com.ua%2F
https://telegra.ph/My-favorite-Ukrainian-news-site-09-01-3
https://public.sitejot.com/jadopir94.html
https://medium.com/@jadopir940/about
https://ioby.org/users/jadopir940658310
https://www.yelp.com/user_details?fsid=aqGCEN6NHFbgiFbzNP6G-A&userid=mfccrLyKPAL0S2-FzuHK3w
https://www.tripadvisor.com/Profile/jadopir94
https://visual.ly/users/jadopir940/portfolio
https://www.blurb.com/user/jadopir94?profile_preview=true
https://disqus.com/by/jandopir/about/
https://www.goodreads.com/user/show/161687392-xenia-borovyk
https://peatix.com/user/15587500/view
https://www.reverbnation.com/artist/xeniaborovyk
https://www.indiegogo.com/individuals/31592267
https://www.zintro.com/profile/zi65d6816b
https://t.me/links_1_2/375
https://list.ly/xiwaxi3253/lists
https://trello.com/b/XouiP1WN/my-favorite-ukranian-news-site
https://www.metal-archives.com/users/xiwaxi32
https://www.stageit.com/xiwaxi32

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *